Při příležitosti jubilejního 30. ročníku veletrhu FOR ARCH jsem si udělal pár hodin času a vypravil se na něj do Letňan podívat. Tímto se chci podělit o můj čistě subjektivní názor, kterých TOP 5 stánků v oblasti moderního chytrého bydlení (oficiálně oborové členění Elektrotechnika a zabezpečení) mne letos zaujalo.


Vzhledem k rozsáhlosti článku jsem jej přehledně rozdělil na jednotlivé stránky.

Rychlá navigace v článku

Svítidla a svítící vyřezávané obrazy Li-Go

Li-Go na veletrhu For Arch 2019
Stánek Li-Go na veletrhu FOR ARCH 2019

Zcela nečekaný a jedinečný zážitek mi nabídl stánek mladé společnosti Li-Go. Světlo považuji nejen za velmi důležitý aspekt vnímání okolního světa, ale i nezbytnou součást každého hřejivého domova. A protože světlo vytváří stín, vzájemný kontrast vykreslí prostorový obraz. Toho hojně využívám ve fotografii, která je mým velkým koníčkem a Li-Go dokáže podobný efekt vykouzlit i ve vašich domovech.

Li-Go na veletrhu For Arch 2019

Nejprve jsem si na stánku všimnul nápadu s lampičkou na noční stolek kombinující v sobě svítící obraz a LED osvětlení pro čtení (na zadní straně obrazu).

Li-Go na veletrhu For Arch 2019
Lampička na noční stolek vpředu jemně dekorativně svítí, na zadní straně můžete zapnout LED pásek dostatečný pro večerní čtení.

Ještě více mne však oslovily velké vyřezávané světelné obrazy, ideální nad jídelní stůl, do obývacího pokoje, ložnice či vstupní haly.  Zkrátka všude tam, kde je na zdi dostatek prostoru pro hlavní motiv. Každý obraz je podle vyobrazeného motivu předurčen pro jiný typ osvětlení. Některé jsou podsvětlovány jednou barvou, jiné více barvami umocňujícími celkový dojem. V případě zájmu lze obrazy osadit i RGB čipy s libovolně nastavitelnou barvou.

Li-Go na veletrhu For Arch 2019

A jak taková umělecká díla vypadají v praxi? Na ukázku alespoň pár fotografií. Předem však upozorňuji, že fotky se jen přibližují reálnému dojmu. Ve skutečnosti jsou obrazy mnohem působivější a doporučuji je osobně vidět. A to buď v showroomu společnosti nebo v blízké budoucnosti i u mne. Se společností Li-Go chci zahajuji bližší spolupráci, protože pro dokonalý dojem z obrazu je ideální jeho zapracování do interiéru již v čase projektových příprav, čímž se nejlépe vyřeší vhodné umístění vývodu napájení i začlenění do systému domácí automatizace z pohledu řízení osvětlení.

Pokud nemáte čas na osobní návštěvu, doporučuji alespoň shlédnout webové či Facebookové stránky společnosti.

Za perličku na dortu považuji možnost vytvoření obrazu z vlastní fotografie, čímž může nabýt Váš interiér ještě o stupeň osobnějšího rázu.


Pokračovat na: Ručně vyráběné a malované porcelánové vypínače a zásuvky Mulier

Rychlá navigace v článku