Alza a její SmartHome s FVE

Že společnost Alza stále rozšiřuje svoje portfolio si již všiml asi každý. SmartHome má na webu svou vlastní kategorii již také nějaký pátek, takže účast na tomto veletrhu je více než logický, vyústěním. Kromě různých „smart hraček“, kterým většinou nevěnuji velkou pozornost, společnost prezentovala sytém domácí solární elektrárny. A to už je taková „velká hračka“ o níž se v poslední době hodně mluví. Konkrétně se jednalo se o systém postavený na technologii AlphaESS dodávaný partnerskou společností Insight Energy.

FVE Elektrárna AlphaESS

Pro pořádek uvádím, že se sesterskou společností Insight Home externě spolupracuji na úrovni programování chytrých domů, takže se raději zdržuji dalších pozitivních komentářů k této technologii, abych nebyl osočen z podjatosti. Každopádně mi stačilo vidět, jak velký zájem o toto řešení na stánku Alzy byl. O trochu víc během mé návštěvy přitahovala návštěvníky již jen možnost na vlastní kůži vyzkoušet virtuální realitu 😊

Závěrem

Návštěvy veletrhu určitě nelituji, navázal jsem zde nové kontakty i objevil velmi zajímavá řešení. Veletrh krásně ukázal, že i v oblasti moderního bydlení mají co říct výrobci s uměleckým duchem.

A u dodavatelů systémů chytrého bydlení cítím posun od technologického pohledu na věc směrem k uživatelské zkušenosti, rychlosti reálného nasazení a jednoduchosti následných změn. To vše se ve výsledku může projevit na nákladech celého řešení i dlouhodobé spokojenosti klienta.

Pokud stavíte či rekonstruujete a neorientujete se v problematice a možnostech chytrého bydlení, jsem Vám plně k dispozici.

Lukáš Sieger

váš partner pro vychytaně chytré elektroinstalace


Rychlá navigace v článku