Chytrý dům na systému nové generace od TapHome

I když by se mohlo zdát, že trh domácí automatizace začíná být přesycen nabídkou výrobců a integračních firem, stále se na poli objevují noví hráči. Ti začínající mají obrovskou výhodu v tom, že si nemusí nést břímě historického vývoje svého systému. Cestička k ideálnímu řešení je již zčásti vyšlapána, a tak mohou rovnou začít s nejmodernějšími trendy a technologiemi. Tak na mne na první pohled zapůsobilo řešení slovenské společnosti TapHome. Design aplikace i její filozofie ovládání i programování napovídají, že mají s vývojem SW velké zkušenosti (není tajné, že za touto společností stojí SW house Sygic, kterého možná znáte z oblasti navigačních systémů).

TapHome Ternostat

Jak jsem se dozvěděl, řídicí jednotka prošla v nedávné době také vývojem a již se těším, až budu moci kombinaci HW a SW osobně vyzkoušet mimo jiné i z pohledu dlouhodobé stability a robustnosti. Ano – řešení Tap Home se určitě dostalo do mého hledáčku.

TapHome CORE

Z pohledu integrací vypadá, že systém nabízí v základu vše potřebné: Modbus rozhraní, KNX i DMX bránu, DALI je ve vývoji. K dispozici je celá řada již napsaných knihoven pro integraci zařízení třetích stran (rekuperace, alarm, klimatizace atp.) a dle vyjádření zástupce na stánku se předpřipravené integrační knihovny neustále rozšiřují. Nechybí ani podpora SIP videovrátníků.


Pokračovat na: Vstup Domotronu na český trh

Rychlá navigace v článku