Eaton xComfort

Hledáte bezdrátové sady GO WIRELESS? Informace a nákup ZDE!

Přehled článků o technologii xComfort naleznete ZDE

Systém Eaton xComfort je moderní bezdrátový systém vyznačující se vysokou robustností a spolehlivostí. Velmi dobře zvládne ovládat jakýkoliv objekt od bytové jednotky, přes rodinný dům, penzion či hotel až po administrativní nebo průmyslovou budovu. Chcete ovládání světel z více míst? Žádný problém – tlačítko si navíc můžete umístit libovolně, třeba i na povrch, do kterého nemůžete vrtat a tahat skrz něj dráty. Hledáte ovládání světel z mobilu? Opět žádný problém – stačí pořídit jednotku xComfort Bridge. Nebo byste raději měli k dispozici ovládání světel nebo topení na dálku? V tomto případě sáhněte po jednotce Eaton Smart Manager (neboli Smart Home Controller).

Kromě ovládání osvětlení, topení, chlazení i jednotlivých technologií je velmi dobře použitelný teké pro monitoring veličin (spotřeba energií, vývoj veličin v čase – např. celková spotřeba objektu, teplota akumulační nádrže, výkon solárních panelů) či bezpečnostní funkce (zastřežení objektu, hlídání úniku vody, vznik požáru, kvalita ovzduší) včetně možnosti vzdáleného ovládání přes internet pomocí webového prohlížeče či aplikace pro chytré zařízení (Android, iOS). Samozřejmostí je i možnost dohledu budovy kamerami.

xComfort obrazovka aplikace mobil

Bezdrátový systém však určitě není synomem pro něco nespolehlivého. Eaton si zakládá na vysoké kvalitě přenosu dat mezi jednotlivými prvky i dlouhodoubou stabilitou řešení. Prvky, které vykovávají povely jsou normálně pevně zabudovány a napájeny ze sítě 230 V, pouze mezi sebou komunikují vzduchem mimo běžné Wi-Fi pásmo. To má výhodu při následných uprávach a rozšířeních systému, kdy nemusíte řešit, zda jste všude připravili potřebné dráty pro ovládání. Ovládací prvky, tlačítka a klíčenky jsou totiž opravdu plně bezdrátové a můžete si je umístit libovolně, kam se to zrovna hodí.

Eaton xComfort tlačítko

xComfort Smart Manager graf topeni

Smart manager graf teplot

Líbí se Vám xComfort? Velmi rád jej odprezentuji formou „přenosného ukázkového domu“ – demo kufru, na němž si můžete vyzkoušet jeho chování a ovládání. V neposlední řadě si na vlastní kůži vychutnáte kouzlo bezdrátového ovládání nabízející svobodu umístění ovladačů kombinovanou s lehkostí a tichostí ovládacích tlačítek, nabízených v široké škále designů.

Přemýšlíte, jestli je pro Vás systém Eaton xComfort vhodný? Začít můžete nákupem některé ze startovacích sad, které jsou předpřipraveny pro řešení Vašich potřeb: ovládání osvětlení a spotřebičů, dálkové řízení topení a sledování skutečného stavu v jednotlivých místnostech, ovládání rolet či žaluzií, nebo centrální regulaci jednotlivých okruhů teplovodního podlahového vytápění. S těmito sadami dokážete chytře řešit počátení potřeby a pokud se Vám bude systém líbit, není problém jej následně rozšířit o další prvky ovládající Váš dům či byt.Eaton xComfort obrazovka Smart Manager topeníxComfort obrazovka ovládání