V letošním roce se můžeme těšit na nový pokojový termostat s dotykovým displejem pro systém domací automatizace xComfort od společnosti Eaton.

xComfort dotykový termostat

xComfort dotykový termostat

Konečně jsme se dočkali! Tedy skoro 🙂 Eaton brzy oficiálně představá nový bezdrátový pokojový termostat s dotykovým displejem, senzorem teploty a vlhkosti pro topení a chlazení.

Nový termostat je ideálním řešením pro regulaci a monitorování klimatu v místnosti. Můžete ho rovněž použít pro regulaci el. podlahového vytápění na minimální a maximální teplotu. K termostatu lze připojit externí senzor teploty např. pro zobrazení venkovní teploty nebo vyhodnocení teploty podlahy.

Velký monochromatický dotykový displej s podsvícením umožňuje intuitivní ovládání, snadnou změnu požadované teploty a poskytuje přehled o vytápěcích režimech. Jakákoliv změna je automaticky přenesena do nadřazené jednotky Smart Manager a obráceně. Uživatelsky nastavitelné týdenní časové plány s výběrem jednoho ze čtyř teplotních režimů Komfort, Ekonomický, Útlum a Ochrana nabízí maximální flexibilitu pro dosažení specifických potřeb každého pokoje (zóny). Dvě dotyková tlačítka na displeji mohou být využita pro ovládání ostatních xComfort funkcí, např. libovolných aktorů osvětlení a rolet, případně scén ve Smart Manageru, které se mohou konfigurovat pomocí smartphonu.

Nejčastěji se instaluje nalepením na stěnu bez nutnosti použití instalační krabice. Pokud ale bude využito externí napájení přístroje nebo připojení externího senzoru teploty, je zapotřebí instalační krabice o průměru 68 mm. Standardně je termostat napájen pomocí dvou baterií typu AAA, které jsou součástí balení.  Výhodou je možnost použití externího napájecího zdroje. Pro ty, kteří myslí na budoucnost je důležitá i další novinka – vestavěný USB konektor sloužící pro softwarový update.

Termostat bude vyráběn ve čtyřech základních barvách středových krytů a to lesklá bílá, zářivě bílá, alpská bílá a matná antracitová. Přístroj není závislý na konkrétním výrobci rámečku, barvě či materiálu – s výhodou je možné vybrat z mnoha doporučených výrobců rámečků s otvorem 55 x 55 mm.

O zahájení prodeje, ceně zboží a dalších podrobnostech Vás budeme informovat, jakmile budou tyto informace dostupné.

dotykovyterm_moznostizobr